Atpūtas komplekss - Kempings, Kokapstrāde, Peintbols
Adrese: “Krasti”, Madlienas pagasts, Ogres novads , LV-5045
Telefons: 29426836 , 26596187, E-pasts: krasti@zskrasti.lv

Laivošana

Atpūtas komplekss Krasti ir bāzēts Ogres upes krastā un pamatā piedāvājam laivošanu pa Ogres upi, bet ir iespējams vienoties arī par citiem maršrutiem. Laivu nomā izmantojam polietilēna kanoe laivas, kuras ir daudz izturīgākas nekā stiklšķiedras laivas un tādēļ spēs Jūs pasargāt no neparedzētiem izdevumiem, kuri varētu rasties saskaroties ar kādu zemūdens akmeni!

Mūsu piedāvātie Ogres upes maršruti (maršrutus ir iespējams apvienot divu dienu braucienā) :

1. Maršruts Menģele – Krasti

              Maršruts paredzēts nesteidzīgas atpūtas cienītājiem, kuri vienkārši vēlas pavadīt laiku kopā ar ģimeni draugiem, vai darba kolēģiem mierīgā gaisotnē uz ūdens. Šajā posmā upes tecējums ir lēns un mierīgs.

Ogre lejpus Meņģeles rāmi plūst caur Vērenes mežiem, tās krasti stāvi vietām ar jaukām smilšu sērēm, gobu saknes krastos vieš tēlaini teiksmainas fantāzijas un to lapotne sniedz patvērumu no stiprās saules stariem. Sasniedzot Vērenes tiltu pāri vecā tilta balsta drupām ko Otrā Pasaules kara laikā, kā vietējo māju saimnieks Mārtiņš stāstīja atkāpjoties uzlaida gaisā krievi veidojas neliela straujtece, jāuzmanās no zemūdens akmeņiem, armatūras. Zem tilta ir sekls, bet lejpus tilta ir liels dziļums. No šī tilta beidzas makšķerēšanas liegums strauta forelēm vai vispār, tātad uz leju no tilta copēt drīkst bez speciālās licences. Pēc pāris km upes kreisajā krastā ir jauka apmetnes vieta, kur piestāt un papeldēties, ieturēties, tikai izkāpšana ir stāvā krastā, bet aiz līkuma ir liela smilšu sēre atliek vien izvēlēties ēnaina pļaviņa vai saulains dzeltenu smilšu krasts.  Aptuveni pēc 6 km upes labajā krastā atrodas mūsu atpūtas komplekss ”Krasti” kas arī būs šī maršruta galamērķis.

2. Maršruts Krasti – Lēdmane

               Maršruts paredzēts jau aktīvākas atpūtas piekritējiem, jo šis posms Ogres upē ir viens no interesantākajiem ar krācītēm un attekām gar saliņām.

Maršruta sākums ir atpūtas komplekss ”Krasti”, jau neilgi pēc maršruta sākuma sastapsimies ar pirmajām krācītēm, kas izveidojušās no ”Dzērves dzirnavu” aizsprosta paliekām. Upe šeit kļūst dzīva, šņāc un krāc, mazā ūdens līmenī jāuzmanās no zemūdens akmeņiem, lejpus Dzērves aizsprosta krāces ir peldvieta, un ja ir laiks un saulaina diena tad šeit noteikti vajag izmēģināt straumes masāžu iebrienot krācē un nosēžoties aiz kāda akmens. No šīs vietas sākas maršruta interesantākais posms, līdz Maskavas šosejas tiltam, tālāk upes tecējums mazliet pierimst, upes krastos vietām parādās pa kādam baltam lodīšu smilšakmens atsegumam un no jauna upes tecējums uzņem ātrumu pirms Lēdmanes, mazliet iekrācoties plūstot pāri ”Tomēnu ”dzirnavu dambja paliekām un drīz pēc tam skats paveras uz smilšakmens krauju, kas izveidojusies upes labajā krastā.  Tālāk upe atkal samazina ātrumu un atpūtas režīmā varam laivot līdz Lobes krogam, kuru atpazīsim pēc lapenītes, kas uzcelta upes kreisajā krastā.

Laivošana
Laivošana
Laivošana
Adrese: “Krasti”, Madlienas pagasts, Ogres novads , LV-5045
Telefons: 29426836 , 26596187, E-pasts: krasti@zskrasti.lv